Z pewnością każdy rodzic zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę w codziennym menu dziecka odrywają produkty zbożowe. Stanowią one bogate źródło energii oraz wielu niezwykle cennych składników odżywczych. Niestety nie wszyscy mają pełną wiedzę na ten temat. Nie każdy rodzic orientuje się jaką rolę w rozwoju dziecka odgrywają kaszki. Dlatego warto bliżej przyjrzeć się temu tematowi.

Zdrowa dieta

Produkty zbożowe zalicza się do źródła niezwykle cennych węglowodanów. Szczególnie istotne są: błonnik, białko roślinne, skrobia, składniki mineralne oraz witaminy z grupy B. Wartość odżywcza pochodząca ze zbóż jest zależna od stopnia przemiału ziarna. Im bardziej jest ono oczyszczone, tym mniej składników pożądanych dla organizmu dziecka będzie w produkcie. Trzeba przy tym pamiętać, że dieta malucha powinna obfitować w zboża oczyszczone oraz pełnoziarniste. Kiedy przychodzi czas zastosowania w diecie malucha produktów pochodzących ze zboża, warto podawać je stopniowo, by nie doprowadzić do nieprzyjemnych wzdęć.

Podstawa żywieniowa dla niemowląt i dzieci

W schemacie żywienia dziecka kaszki są wymieniane jako jedno z pierwszych dań, które się dla niego przyrządza. Podawanie tego obfitującego w substancje zdrowotne pokarmu można rozpocząć w okresie 5 lub 6 miesiąca życia. Decydując się na ten krok, nie musimy się przejmować samodzielnym przygotowaniem. W sklepach ze zdrową żywnością możemy zakupić gotowe produkty tego typu. Są one przygotowywane pod kątem niemowląt i małych dzieci. W ich składzie znajdziemy różnego rodzaju zboża, do których czasami dodaje się zdrowe owoce. Kaszki (sprawdzony produkt) zbożowe dla dzieci dzieli się na mleczne i bezmleczne. Te drugie można przygotować na mleku matki.

Bezpieczne i smaczne pożywnie

Warto dodać, że kaszki dla niemowląt i małych dzieci są całkowicie bezpieczne. Jeśli zdecydujemy się na tego typu pokarm, to możemy być pewni, że kupujemy produkty najwyższej jakości. Nie posiadają one konserwantów, sztucznych barwników, ani wzmacniaczy smaku. Takie podejście do sprawy jest bardzo istotne, gdyż w początkowej fazie rozwoju dziecko jest bardzo wrażliwe na wpływy czynników zewnętrznych. Dlatego do sposobu żywienia niemowlaka należy przykładać niezwykle dużą wagę.