Kaszka dla dzieci należy do mało skomplikowanych produktów zbożowych. Jednak świetnie nadaje się do spożycia, gdyż jest lekkostrawna i posiada delikatny smak. Z pewnością świetnie się sprawdzi jako posiłek dla dzieci i to już w pierwszych miesiącach życia. Zawiera w sobie sporo cennych i zdrowotnych elementów. Spotkamy tu błonnik, białko, węglowodany oraz witaminy i składniki mineralne. Warto pamiętać, że Kaszki bezglutenowe są syte. Wystarczy zatem niewielka ilość, by brzuszek niemowlaka szybko się najadł.

Ilość dostosowana do wieku dziecka

W momencie, gdy rodzice rozpoczynają karmienie dziecka kaszką, warto zastosować ich drobniejszą odmianę. Kiedy maluch dorasta, dobrze jest przejść na większe ziarna. Do niedawna twierdzono, że nie powinno się zbyt wcześnie podawać kasz, gdyż mogą one powodować rozwój celiakii. Jednak pod wpływem najnowszych badań zmieniono zdanie. Okazało się, że takie twierdzenia nie mają żadnych podstaw. W dobie obecnej na półkach sklepowych możemy spotkać różne wersje tego produktu. Niektóre kaszki posiadają gluten. Inne natomiast są bezglutenowe. Należy jednak pamiętać, że gluten jest białkiem roślinnym, który naturalnie występuje w składzie zbóż, takich jak owies, pszenica czy żyto. Nie jest to zatem efekt modyfikacji.

Kaszka na wodzie czy mleku?

Jeśli dziecko jest w początkowym okresie rozwoju, to warto nastawić się na kaszki zbożowe gotowane na wodzie. Maluch karmiony matczynym mlekiem nie potrzebuje go z innych źródeł. W miarę upływu czasu warto jednak dodawać do kaszki modyfikowane mleko. Czasami można dodać odrobinę mleka krowiego. Za najlepsze uważa się mleko pełnotłuste. Trzeba jednak pamiętać, że krowie mleko nie może być podstawą pokarmową do pierwszego roku życia malucha. Jeśli będzie to jedynie dodatek, to nie powinno być żadnych problemów.

Smaczne i zdrowe

Kaszkę dla dziecka można przygotować na wiele sposobów. Dzięki takiemu podejściu posiłki będą niezwykle urozmaicone, a maluch przyzwyczai się do sporej liczby akcentów smakowych. Przy tej okazji możemy sprawdzić, jakie smaki najbardziej odpowiadają naszemu dziecku. Dzięki temu poznamy jego upodobania kulinarne.